Po co mi notes? 10 pomysłów, co zapisywać w notatniku

Masz pusty notes? Wspaniale! Czas go użyć. Jak? Skorzystaj z tych podpowiedzi. A jeśli masz pewne obawy przed zapisaniem pierwszej strony, Angelika rozprawiła się już i z tym problemem.

Pamiętnik

Klasycznie! Masz zeszyt w linie? Zacznij prowadzić pamiętnik. Choć może Ci się to wydawać na początku głupie i dziecinne, pragnę Ci przypomnieć, że dzięki wspomnieniom wiemy więcej o życiu sławnych osób sprzed ery Internetu. Swoje dzienniki pisał Witold Gombrowicz, Agnieszka Osiecka, czy Sylvia Plath. Może i Ty kiedyś doczekasz się wydania swoich? A nawet jeśli nie, to będziesz mieć wspaniałą pamiątkę.

Bullet Journal

O tym systemie na pewno będziemy jeszcze pisać. Ale jeśli masz notes w kropki lub kratkę, możesz założyć BuJo i prowadzić go tak, jak chcesz. Możesz traktować go jako kalendarz, to-do list, kolekcję z obejrzanymi filmami lub przeczytanymi książkami. Zapisywać ważne daty, wydarzenia, notować przemyślenia i rysować. Wszystko w jednym, bo możesz, bo Bullet Journal służy Ci do tego, do czego sam go stworzysz.

Notatnik podróżny

Travel Journale często mają swoje unikalne formaty. Są podłużne, poręczne i lekkie. Jeśli kupujesz gotowy, to w środku możesz znaleźć gotowe tabele lub mapy. Ale nie musisz takiego kupować, bo do stworzenia go wystarczy Ci dowolny notes. Możesz w nim przed podróżą opisać plany wakacyjne, a potem wrażenia z miejsc, które odwiedziłeś. Możesz do niego wkleić bilety, zdjęcia i paragony. Narysuj w nim mapę i zaznacz miejsca, które już odwiedziłeś lub takie, które chciałbyś odwiedzić. Jeden notes może Ci służyć przez wiele lat i możesz w nim zbierać wspomnienia z całego świata, a możesz też na każdy urlop wybierać nowy. Bo przecież każda okazja jest dobra, by kupić nowy notes. 🙂

Dziennik wdzięczności

Mamy w życiu wiele, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto oderwać się od codziennych spraw i problemów, i skupić na tym, co posiadamy, czego się nauczyliśmy, kogo mamy w swoim życiu. I zapisać te kilka rzeczy. Codziennie inne, codziennie wyjątkowe.

Przepiśnik

Moda na książki kucharskie wraca już od wielu lat. W sklepach można kupić gotowe przepiśniki, ale można też wziąć zalegający nam zeszyt i zacząć notować przepisy na swoje ulubione dania. Taki przepiśnik to nie tylko księga z przepisami, ale także lista gotowych pomysłów na danie, o którym być może byśmy już zapomnieli.

Dziennik snów

Wszyscy śnimy, choć nie wszyscy pamiętamy, co. Zapisywanie snów pomaga w ich zapamiętywaniu a dodatkowo może być elementem porannej rutyny. Taki notes najlepiej trzymać zawsze obok łóżka, razem z wygodnym pisadłem. Do stworzenia dziennika snów nie potrzebujesz niczego więcej.

Junk lub Art Journal

Wyzwól z siebie trochę niezobowiązującej kreatywności i stwórz dzieło sztuki. Lub nie, jeśli nie chcesz. W takim notesie możesz stworzyć wszystko. Wklej folię od makaronu, replikę ulubionego obrazu, dorysuj wąsy na wklejonym zdjęciu wyciętego z gazety celebryty, rozlej atrament. Rób co chcesz, ta sztuka musi podobać się tylko Tobie.

Dieta i aktywność fizyczna

Rozpisz jadłospis i ćwiczenia na cały dzień, tydzień, miesiąc lub pół roku! Wypisz listę ulubionych dań, niskokalorycznych przekąsek lub po prostu wszystko, co chcesz zjeść, gdy nadejdzie cheat day. Zapisane ma większą moc, więc jest większa szansa, że będziesz trzymać się swoich postanowień.

Słówka i nauka języka

Uczymy się poprzez powtarzanie. Zapisanie słówka spowoduje, że dłużej skupimy się na jednym wyrazie i jest większa szansa, że je zapamiętamy. A z gotową ręcznie napisaną listą zawsze szybko można wrócić do słówka, które wypadło z głowy. Tak samo z gramatyką. Do dzieła!

Wszystkopis

Czasem po prostu potrzebujemy miejsca, by coś zapisać. I do tego może nam służyć notatnik, który… Po prostu będzie notatnikiem. Lista zakupów? W notatniku. Godzina odjazdu autobusu? W notatniku. Nazwa ulubionej odżywki do włosów? Pewnie, że w notatniku!

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Magda

Od dzieciństwa chciała mieć najładniejsze zeszyty w klasie i najwięcej kolorów flamastrów. Niestety zadowolenie ze szkolnych produktów minęło bardzo szybko i od tamtej pory poszukuje tego jedynego. Na jej biurku oprócz notesów, znajdziesz też kilka piór, kilkanaście zakreślaczy, dziesiątki brush penów i setki karteczek.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC