Baronfig + Netflix i notatnik Play Stream Journal

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak połączyć pasję do pisania i miłość do seriali? Baronfig i Netflix tak i mają nawet rozwiązanie. Przygotowali oni niedawno specjalny notatnik — Play Stream Journal — który powinien zadowolić fanów obu aktywności.

O tym, że uwielbiamy Baronfig pewnie już wiecie. Ta amerykańska marka rozkochała nas w sobie materiałowymi okładkami, zgrabnym formatem i niezwykle przyjemnym (choć szorstkawym) papierem. Ich notatniki „sterowane” towarzyszą mi na co dzień — Gather Review Journal jest moim kompanem od września 2021 i absolutnie nie zamierzam się z nim rozstawać i ba, nawet kupiłam sobie kilka kolejnych sztuk na zapas! Istnienie Play Stream Journal stworzonego z Netflixem mocno mnie więc zaintrygowało. Macie ochotę przyjrzeć mu się z bliska?

Pierwsze wrażenia

Jak w przypadku pozostałych notatników Baronfiga, tak i tu, przychodzi on w kartonowym opakowaniu, które wyraźnie pokaże nam, co w nim jest. W środku znajdziemy ciasno zapakowany notes oraz „ulotkę” opowiadającą o tym konkretnym modelu. Przypomni nam ona o swoim celu oraz o obecności tabelek na listy Top 10.

Notatnik ma (oczywiście) czerwoną oprawę, materiałową i z tłoczonymi ikonkami rozrzuconymi wokół ekranu ze znaczkiem „play”. Gumka zamykająca oraz materiałowa tasiemka z widocznym splotem będą w kolorze czarnym.

Akcenty w środku notatnika są „bladoczerwone”, czyli tak naprawdę różowe, a napisy i zadruk ciemnoszare. Znacznie ciemniejsze niż kropki, które znajdziemy w ich zwykłych notesach.

Papier jest kremowy, a notes idealnie rozkłada się na płasko. I tak, aż się prosi, by wypełniać go czerwonym atramentem.

Notatnik Play Stream Journal

Notes ten powstał w jednym celu: umożliwienia Wam pisania szybkich recenzji filmów i seriali obejrzanych na Netfliksie. W środku znajdziemy ponad 190 numerowanych stron, które powinny nam wystarczyć na naprawdę długo. Notatnik ma dwa układy wnętrz: pojedyncze recenzje oraz kilkanaście stron na końcu z tabelkami ułatwiającymi tworzenie list Top 10.

Jak wygląda strona z recenzją?

Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy oznaczyć jest tytuł produkcji. Dedykowane na niego miejsce znajduje się u góry strony na bladoróżowym pasku. Poniżej znajdziemy pola na rok produkcji, reżysera, wypisanie trójki głównych aktorów (lub występujących osób — w przypadku dokumentu) oraz krótki opis fabuły.

Poniżej znajdziemy obszerną tabelę, gdzie w 11 punktowej skali ocenimy takie aspekty jak: gra aktorska, dialogi, kinematografia, ścieżka dźwiękowa czy tematyka. Na samym końcu mamy ocenę od 1 do 10 oraz ogólną opinię z łapką w górę i w dół, dokładnie tak, jak na Netfliksie. Na krawędzi strony na różowym pasku znajdziemy oznaczenie czy to film, czy serial, oraz z jakiego gatunku była to produkcja.

Poniżej możecie zobaczyć recenzję The Adam Project, która świetnie nadała się na rozpoczęcie tego notatnika.

Musicie wiedzieć, że to nie jest notatnik dla tych, którzy faktycznie lubią pisać recenzje. Miejsca na własne przemyślenia jest strasznie mało! Jest to jednak super na sam początek przygody z ocenianiem wszystkiego, co oglądacie i cóż, faktycznie się sprawdza. Każdy serial czy film wymaga od was zaledwie kilku minut!

Czy to ma sens?

Jeśli oglądacie dużo rzeczy na Netfliksie, a po czasie często zapominacie, czy dana produkcja Wam się podobała: koniecznie musicie zaopatrzyć się w ten notatnik. Pola dostępne w Play Stream Journal zmotywują Was przy okazji do zwracania uwagi na wymienione tam aspekty: przy dialogach często opinię mam dopiero, gdy są faktycznie złe!

Tak totalnie szczerze: notes ten przede wszystkim właśnie pozwoli Wam zapanować i zapamiętać obejrzane seriale. Netflix wypuszcza tak wiele produkcji, że część, szczególnie tę łykniętą na raz, momentalnie zapomnimy. Kojarzycie jeszcze takie seriale jak… (czekajcie, wygooglam) Maniac? Altered Carbon? Sense8? Ja z czystym sercem powiem Wam, że już zapomniałam o Ratchet, 3% czy Biohackers, mimo że oglądałam je z przyjemnością. Upsi.

Jeśli w pewnym momencie stwierdzicie, że recenzowanie oglądanych seriali i filmów tak dla siebie jest fajne, Gather Review powinien być Waszym kolejnym wyborem!

Gdzie kupić?

Notatnik Play Stream Journal kupicie w sklepie Netfliksa lub w sklepie Baronfiga. Ta pierwsza opcja wydaje się trochę wygodniejsza, bo zapłacicie w złotówkach z od razu policzonym podatkiem. Druga ma sens, gdy chcecie sobie kupić jeszcze inne notatniki Baronfiga.

Cena: 155 PLN

PS. Baronfig wypuścił też specjalną edycję swojego długopisu Squire, pasującą do tego notatnika.

Notatnik do testów udostępnił Baronfig.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angelika

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC