Nowości w katalogu Leuchtturma na 2022

Dodane: 2 lata temu

Nareszcie jest! Katalog z nowościami Leuchtturma. Dla takich zapaleńców jak ja, to zawsze intrygująca lektura. A co ciekawego znajdziemy w środku? Sami zobaczcie.

To już kolejny rok, gdy nowe kolory poznajemy w drugiej połowie roku. Aktualnie królują więc kolekcja Smooth, na którą składają się kolejne cztery kolory: vanilla, olive, petrol oraz lilac. Z tym ostatnim idealnie trafili oni w najnowszy kolor roku według Pantone — Very Peri. Oprócz nowych kolorów, które już znamy, co jeszcze zobaczymy w tym roku na półkach?

Nowe notatniki

Oczywiście Leuchtturm 1917 to głównie notatniki, więc nie mogłoby zabraknąć czegoś nowego w tej kategorii.

Notesy B5

Okej. „Ale przecież są już notatniki Leuchtturma w B5”. No są, ale nie takie. Oferta w tym roku rozszerzy się o notatnik B5 w twardej oprawie z 219 stronami w środku. Poprzednie notesy B5 dostępne były jedynie w miękkiej oprawie i miały 112 stron. Poważna zmiana!

Do wyboru będziemy mieli 9 różnych kolorów i możliwość zadruku w linie, kropki lub gładkiego. Kratka pojawi się jedynie w wersji czarnej!

W środku znajdziemy ten sam papier co w klasycznych notatnikach, dedykowane miejsce na spis treści oraz numerowane strony.

Sketchnote Journal

Choć fala notesów jak „zniszcz ten dziennik” już przeminęła, na ich miejscu pojawiają się notesy z konkretnym zastosowaniem i ćwiczeniami, które mają pomóc nam zazwyczaj w odblokowywaniu kreatywności. Sketchnote Journal powstał po to, by pomóc nam wizualizować pomysły.

186 stron z grubszego papieru Leuchtturma, wypełnione będzie zadaniami. Od banalnych, jak rysowanie strzałek czy diagramów, przez trudniejsze, jak zapisanie listy zakupów w kreatywny sposób. Wszystko po to, żeby nasze notatki były czytelniejsze, łatwiejsze do zapamiętania, a także by sprawiały nam frajdę przy ich tworzeniu i czytaniu.

Sketchnote Journal dostępny będzie na razie tylko w dwóch kolorach, vanilla oraz olive. Już zacieram ręce na ich testy!

Akcesoria

Wśród akcesoriów od Leuchtturma znajdziemy długopisy Drehgriffel, szlufki na długopis, ołówki. Co nowego znajduje się w tegorocznym katalogu?

Drehgriffel nr. 2

Po długopisie i klasycznym drewnianym ołówku, nadszedł czas na ołówek automatyczny! W obudowie bardzo podobnej do znanego nam już długopisu, różnić się będzie (oprócz wkładu) kolorem akcentów, które w tym przypadku są czarne.

Podobnie jak notatniki B5, tak i Drehgriffel Nr. 2 startuje w palecie 9 kolorów.

Wkłady do ołówka pakowane są po 12 sztuk. Linia pisania: 0.7 mm, twardość grafitu: M.

Pen Loop XL

Jeśli korzystaliście kiedykolwiek z Leuchtturmowych Pen Loopów lub tych w większości notatników (poza Lamy), a w dodatku jesteście użytkownikami piór, na pewno przekonaliście się już, że albo wchodzą one w szlufki ledwo, albo wcale. Szlufka XL przygotowana została głównie z myślą o użytkownikach piór.

Na początku dostępna będzie jedynie w pięciu kolorach, choć po co komuś więcej niż przepiękna szałwia?

Kalendarze na 2023

Możecie się ze mnie śmiać, ale ja już złożyłam zamówienie na swój kalendarz na 2023. Korzystam z pionowego układu, który w połowie roku był już u dystrybutorów wyprzedany! Choć moja historia zakończyła się sukcesem (mam kalendarz akademicki po prostu), nie chcę narażać się na niepotrzebny stres w przyszłym roku.

Co więc ciekawego możemy sobie wybrać na 2023?

Ocean ze Smooth Colours jest tym najmniej kochanym i dostępny będzie jedynie w najpopularniejszym rozmiarze i układzie, czyli Medium w kalendarzu tygodniowym z notatnikiem. Pozostałe kolory znajdziemy praktycznie wszędzie (z wyłączeniem rozmiaru Master, produkowanego głównie w czerni z wyjątkiem jednego układu).

Większość modeli kalendarzy dostępna będzie w 6 kolorach: Port Red, Stone Blue, Black oraz Lilac, Vanilla i Olive. Kalendarze tygodniowe z notatnikiem znajdziecie w największej liczbie kombinacji. A szczegóły znajdziecie oczywiście na grafice poniżej:

Co jeszcze?

Wśród wartych uwagi rzeczy znajdziemy jeszcze:

Pełny katalog znajdziecie tutaj.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angie

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC