Kalendarz książkowy na 2022. Jak znaleźć ten idealny?

Już drugi rok z rzędu wypuszczamy w październiku nasz (wielki) przegląd kalendarzy książkowych. To świetna zabawa zarówno dla nas, jak i dla Was. Za chwilę się przekonacie!

W naszym zestawieniu znajdziecie naprawdę sporo kalendarzy na 2022. Będą różne półki cenowe, rozmiary i układy. O każdym powiemy też kilka słów, by pomóc Wam wybrać ten idealny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o układach kalendarzy i planerów, nie zapomnijcie o naszym przewodniku.

Na pierwszy ogień pójdą kalendarze tańsze, a zestawienie zakończymy „klasykami” znanych marek.

Kalendarz za mniej niż 50 PLN

W tej kategorii raczej nie spodziewajcie się niesamowitej jakości. Papier prawdopodobnie nie poradzi sobie z piórami, a układy nie będą sprawiały wrażenia „premium”. To jednak wciąż dobry punkt startowy, szczególnie jeśli nie jesteście przekonani do planowania w papierze. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu perełeczek!

Kot Simona kieszonkowy (tygodniowy)

Jeden z wydawanych co roku „klasyków” to kalendarz tygodniowy z kreskówkowym kotem Simona. Urocze rysunki, w pełni polskie wydanie i trochę miejsca na dodatkowe notatki od lat trafiają do wielu kocich fanów. W tym roku kalendarz dostaniemy wyłącznie w wersji kieszonkowej, wciąż jednak nie zabraknie miejsca na notatki.

Cena: 14,99 PLN
Format: kieszonkowy
Gdzie kupić: w Empiku

Muminki (tygodniowy)

Eurograf w tym roku trochę oszczędnie prezentuje swoje kalendarze. Nie wiem, czy to kwestia dość wczesnej pory, czy po prostu zdecydowali się oni na ograniczoną liczbę wzorów i kieszonkowy format. Warto zauważyć, że w tym roku poza formatem zmienił się też układ kalendarza z Muminkami i zamiast kolumn, zobaczymy tygodniowe rozkładówki w poziomie.

Cena: 15,99 PLN
Format: kieszonkowy
Gdzie kupić: w Empiku

Albi (dzienny lub tygodniowy)

Wydawnictwo Albi to nowość w naszym przeglądzie. Ich kalendarze nie specjalnie będą zachwycać wnętrzem, choć ich okładki są przepiękne i to najważniejsze. Atrakcyjne cenowo, dostępne w kilku różnych formatach i układach zaspokoją większość podstawowych kalendarzowych potrzeb.

Cena: od 22,99 do 39,99 PLN
Format: A6, B6
Gdzie kupić: w Empiku

Czaromarownik (dzienny)

W Czaromarowniku na 2022 znajdziemy horoskopy, fazy księżyca, czy nawet spis magicznych świąt. Dzienny układ wciąż pozostawia w tygodniu sporo miejsca na notatki (którego z kolei może brakować w soboty i niedziele).

Cena: od 25 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Taniej Książce,

Kalendarze Empik [nowość w zestawieniu]

Kto by pomyślał, że w tym roku i Empik zdecyduje się na własne kalendarze? W ich ofercie na 2022 mamy kalendarze dzienne i tygodniowe. Wśród opraw dostępne są dwa materiały: zamsz oraz miękka, oklejona folią. Dostępnych jest na ten moment 10 modeli i raczej będziecie w stanie znaleźć coś dla siebie.

Cena: od 29,99 do 39,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Celtycki (tygodniowy z notatnikiem)

Kalendarz z tygodniowym układem, inspirowany mitologią celtycką! W środku znajdziemy sporo miejsca na notatki, wypełnionego kropkami, a także dodatkowe strony z informacjami tematycznymi i rysunkami.

Cena: 39,99 PLN
Format: prawie A5
Gdzie kupić: w Empiku

Kalendarze tematyczne Eurograf (tygodniowe)

Oprócz Kota Simona, wydawnictwo Eurograf ma w swojej ofercie również sporo kalendarzy tematycznych. Większość związana będzie z szeroko pojętą naturą. Jest kalendarz Astronomiczny, Botanicum o kwiatach, Herbarium o ziołach, a także Kalendarz Leśny. Do wyboru do koloru. Zobaczymy tam tygodniowe rozkładówki poziome oraz miejsce na notatki. Pojawią się też strony z podglądem miesiąca oraz dodatkowe strony z informacjami. Wnętrze drukowane jest na kolorowo, a grzbiet oklejony płótnem.

Cena: od 14,99 do 39,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Kalendarze z Zielonej Sowy (tygodniowe z notatnikiem)

Zielona Sowa w tym roku stawia na tematyczne kalendarze, skąd najwspanialszym są Rośliny Domowe. Opatrzony pięknymi ilustracjami kalendarz ma układ tygodniowy z notatnikiem oraz dodatkowe informacje o popularnych roślinach domowych. Kalendarz Szachowy będzie zawierał szkice manewrów, czy tabelę na zapisywanie wyników, a kalendarz Japoński opowie nam o kulturze tego kraju.

Cena: 39,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: na stronie wydawnictwa

Kalendarze Interdruk (tygodniowe z notatnikiem lub dzienne) [nowość w zestawieniu]

Interdruk też w tym roku nie próżnuje. Ich kalendarze na 2022 to układ tygodniowy z notatnikiem, gdzie wolna strona zapełniona jest kropkami! Oprócz tego znajdziemy w notesie zaokrąglone brzegi, zamknięcie na gumkę, szlufkę, a także tasiemkę.

Niektóre kalendarze będą miały układ dzienny z rozpiską godzinową.

Cena: od 14,99 do 39,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Sezonownik [powrót po roku przerwy]

Z radością meldujemy, że Sezonownik w tym roku powraca! Po rocznej przerwie znów zobaczymy jeden z cudownych polskich projektów. Przez lata swojej działalności Sezonownik był kalendarzem o życiu w zgodzie z naturą i hodowli przydomowych roślin, by też ewoluować i sięgać w inne aspekty naszego życia. W 2020 hasłem przewodnim była samoopieka (self-care), w tym roku… obok ziół i kwiatów, będzie też magicznie!

Na początku każdego miesiąca dowiemy się o aktualnie kwitnących roślinach oraz o motywach przewodnich. Na stronach z informacjami przeczytamy więc o minerałach, sezonowych rytuałach czy magicznych ziołach. Do naszej dyspozycji zostaje rozkładówka tygodniowa z notatnikiem w linie oraz kalendarz z podglądem każdego miesiąca.

Nowy Sezonownik dostępny będzie w sprzedaży na początku listopada.

Cena: 64 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie internetowym

W zeszłym roku autorka Sezonownika pomagała współtworzyć kalendarz Today typu „zdzierak”. Będzie on także dostępny i na 2022 rok!

Kalendarz za mniej niż 100 PLN

W przedziale 50-100 PLN możemy już dosłownie przebierać w kalendarzach na 2022. Znajdziemy tu zarówno duże znane marki, jak i sporo polskich produkcji, zachwycających nas od lat. Tu już mamy też szansę zerknąć na produkcje zagraniczne, zazwyczaj niedostępne w polskich sklepach. Ich obecność tu to (mamy nadzieję) nie tylko ciekawostka — czytelników mamy z różnych zakątków świata, a czasem będzie Wam „po drodze” sprawdzić coś z Wielkiej Brytanii czy USA.

Peter Pauper Press (tygodniowy)

To firma, od której wszystko się u mnie zaczęło. Ich notatniki są tanie, ale mimo wszystko premium. Dobrej jakości papier i piękne, unikatowe okładki. Choć ostatnio coraz rzadziej można spotkać ich produkty, kiedyś obecni byli w większości lokalnych sklepów z artykułami papierniczymi.

Cena: od 52 PLN
Format: mniejszy A5
Gdzie kupić: na Amazonie, lokalnie znajdziecie na przykład w księgarni dadada.pl

Pan Kalendarz (tygodniowy)

Jeden z najpiękniejszych kalendarzy, w dodatku polski. Nie trzyma się konkretnej formy, czy jednolitego układu i właśnie to jest w nim przepiękne. Wersja na 2022 to już dziesiąty Pan Kalendarz, którego kolory to: czarna okładka i czerwono-srebrne wnętrze. Do wyboru mamy cztery różne wzory na zewnątrz, z identycznymi wnętrzami z układem tygodniowym.

Wysyłka tegorocznego Pana Kalendarza startuje 10 listopada.

Pan Kalendarz to po prostu małe dzieło sztuki. Ze względu na niecodzienny (ale jednak „kompletny” układ) sprawdzi się on zarówno jako terminarz, jak i dziennik.

Cena: 79 PLN
Format: 115x165mm (pomiędzy A6 a B6)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie internetowym lub sklepach partnerskich

Kalendarze A-Journal (tygodniowe i dzienne) [nowość w zestawieniu]

Holenderskie kalendarze A-Journal to nowość również dla nas. Pojawiły się one w ofercie Rzeczownika, więc wrzucamy je w nasz przegląd! Wzory trochę w stylu vintage, nadruki w granatowym kolorze i intrygujące funkcjonalne wnętrza. Oprócz typowych dla układów rozkładówek znajdziemy też miejsce na wpisanie książek do przeczytania czy filmów do obejrzenia.

W dziennym „kalendarzu” nie zobaczymy miejsca na typowe zapiski, tylko zagadnienia, które pomogą nam pisać w nim po prostu pamiętnik.

Cena: od 59 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Rzeczowniku

Floriography by Jessica Roux (tygodniowy) [nowość w zestawieniu]

W tegorocznym zestawieniu to praktycznie niemożliwe, by wybrać jeden najładniejszy kalendarz. Floriography stworzony przez Jessicę Roux jest niesamowity — w środku znajdziemy rysowane przez autorkę ilustracje kwiatów w stylu vintage. Do tego układ z tygodniem na rozkładówce i akcentami w różnych kolorach na każdy miesiąc.

Kalendarz Floriography jest bazowany na książce autorki o tym samym tytule i prawie identycznej okładce! W „serii” ukazał się jeszcze kalendarz ścienny na 2022.

Cena: 19 USD (ok. 75 PLN)
Format: 155x203mm (pomniejszone A5)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie, na Amazonie (US) lub na BookDepository

Castelli (dzienny, tygodniowy z notatnikiem)

Kalendarze Castelli to gwarancja dobrej jakości i przepięknych okładek. Wśród tegorocznych modeli króluje seria Eden ze swoimi kolorowanymi krawędziami i motywami zwierzęco-roślinnymi. Nie brakuje jednak jednokolorowych materiałowych, czy tylko delikatnie zdobionych.

Cena: około 80 PLN
Format: A5 (lub A6)
Gdzie kupić: w Empiku

Papierniczeni (tygodniowy kolumnowy, z notatnikiem, miesięczny lub dzienny)

Papierniczeni to jedna z polskich marek rozpoznawalnych nawet za granicą! Ich produkty wyglądają klasycznie i jednocześnie niesamowicie. Są bardzo stylowe i minimalistyczne. Aktualnie dostępne w trzech różnych formatach i trzech różnych układach, z czego każdy będzie miał jeszcze swoją kolorystykę. Wnętrza wypełnione są szarymi i miedzianymi nadrukami, dobrze zgrywającymi się z kremowym papierem.

O kalendarzach Papierniczonych poopowiadamy Wam więcej w osobnym wpisie, który ukaże się po premierze kalendarzy.

Nowością w ofercie na 2022 jest układ dzienny.

Cena: od 76 PLN
Format: mniejsze A5 (o różnych proporcjach w zależności od układu)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Rifle Paper Co. (miesięczny) [nowość w zestawieniu]

Kalendarze Rifle Paper Co. to mnóstwo kwiatowych motywów. Najciekawszą pozycją (według nas) jest kalendarz miesięczny w formacie zbliżonym do B5. Oprócz niego można jeszcze pokusić się na kalendarze na spirali, zamknięte jak segregatory. We wszystkich znajdziemy właśnie kwiatowe akcenty.

Cena: 16 EUR (około 75 PLN)
Format: około B5 (25 x 22 cm)
Gdzie kupić: produkty Rifle Paper Co. znajdziecie w Rzeczowniku lub Unboundzie (Irlandia)

Baronfig (tygodniowy)

Baronfig to jedna z tych amerykańskich firm, która weszła na rynek dzięki dobrze przyjętej kampanii na Kickstarterze. W swojej ofercie mają notatniki, przybory na biurko (karteczki, podkładki, długopisy) oraz kalendarze i planery.

Ich tygodniowa propozycja jest bardzo minimalistyczna i zgrabna. Na każdej rozkładówce mamy do dyspozycji 8 prostokątów — po jednym na każdy dzień plus jeden na dowolne notatki. Oprócz tego znajdziemy w nim miesięczne rozkładówki.

Na razie nie ma jeszcze nowego modelu! Ale na pewno będą.

Baronfig to jedna z tych marek, z których na pewno będziemy robić niedługo zamówienie grupowe. Jeśli bylibyście zainteresowani, koniecznie dajcie nam znać! W sierpniu testowałyśmy ich notatniki i jest naprawdę świetnie.

Cena: 22 USD (około 85 PLN) + 15 USD za przesyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie Baronfig

Pith Supply (tygodniowy z notatnikiem, kolumnowy) [nowość w zestawieniu]

W ofercie Pith Supply znajdziemy dwa modele kalendarzy, pomniejszone A5 z układem tygodniowym z notatnikiem (w kropki) oraz większy, bo prawie B5 kalendarz kolumnowy. W kolumnowym układzie nie znajdziemy godzin, a kółeczka, prawdopodobnie przygotowane zostały z myślą o zaznaczaniu zadań. Każdy wariant dostępny jest w tych samych kolorach, co ich notatniki.

Podobnie jak w przypadku notatników Pith Supply, spotkamy tu tekturową grubą oprawę w jednolitym kolorze oraz otwarty grzbiet.

Cena: 18 GBP (około 96 PLN)
Format: prawie A5 i prawie B5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Kalendarz za więcej niż 100 PLN

Wydanie 100 PLN na kalendarz nie wszystkim przyjdzie łatwo, choć musicie pamiętać, że to „notatnik”, z którym spędzicie cały rok. Taki, który będzie leżał przed Wami praktycznie każdego dnia i pomagał ogarnąć się w pracy czy życiu prywatnym.

Większość z obecnych tu egzemplarzy poradzi sobie bez większego problemu z ulubionym piórem, a i sama jakość często będzie wyraźnie wyższa, niż w przypadku innych producentów. Tak naprawdę jednak sporo produktów wymienionych w tej grupie to po prostu ciut więcej niż po prostu kalendarz na kolejny rok. Jak zobaczycie później, mamy tu i rękodzieło, i kalendarze z mnóstwem dodatkowej wiedzy, a także nietuzinkowe koncepcje usprawiedliwiające wydatek.

The Completist (tygodniowy z notatnikiem)

The Completist to przede wszystkim ładne i nowoczesne okładki. Stylowe, zgodne z aktualnymi trendami i w intensywnych kolorach. Polecałybyśmy je jednak tym, którzy na co dzień nie używają wiecznych piór. Układ tygodniowy prezentuje się w środku znacznie lepiej niż dzienny, w którym jest sporo zmarnowanej przestrzeni.

Cena: 20 GBP (około 107 PLN) + 6 GBP za przesyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Kalendarz pełen czasu (tygodniowy z notatnikiem)

Jeden z niewielu kalendarzy w zestawieniu, który ma rozmiar większy niż A5. Kalendarz Pełen Czasu to format B5 i układ tygodniowy z miejscem na notatki wypełnionym kropkami. W całości wykonany w Polsce ma trzy tasiemki i papier o gramaturze 100 gsm. Dodatkowe strony do śledzenia nawyków czy wpisania celów na 2022, pozwolą się trochę lepiej zorganizować.

Cena: ok. 119 PLN
Format: B5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Pracownia Zeszytów (tygodniowy z notatnikiem)

Ręcznie tworzone kalendarze w lnianej oprawie z delikatnymi ilustracjami na okładce. Lekko kremowy (waniliowy według autorki) papier o gramaturze 100 gms powinien spokojnie wytrzymać atrament z ulubionego pióra czy cienkopisu. Delikatne kolory i układ tygodniowy z notatnikiem, przeplatany miesięcznymi rozkładówkami, tabelką do śledzenia nawyków czy listami celów czy marzeń. W tym roku zobaczymy jeszcze więcej wyklejanych kolaży.

Kalendarze wysyłane będą dopiero na początku grudnia!

Cena: 125 PLN (aktualnie taniej w przedsprzedaży)
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Nuuna (tygodniowy kolumnowy)

Nuuna ze swoim ultrabiałym papierem jest tu dość unikatowa. Ich miękkie w dotyku okładki, mini-kropki w środku i kolumnowy układ, będą odstawać na tle większości kalendarzy z tego zestawienia.

Oprócz samych kart z tygodniami, w kalendarzu znajdzie się też sporo miejsca na notatki i „listy” z rozpisanymi już nagłówkami, jak książki do przeczytania, czy miejsca do odwiedzenia.

Cena: A6: 23 EUR (ok. 105 PLN) | A5: 27 EUR (ok. 123 PLN) + 15 EUR za wysyłkę
Format: A5 lub A6
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Momonde (dzienny lub tygodniowy) [nowość w zestawieniu]

Kolejny polski produkt, Momonde, to stylowa i minimalistyczna pozycja. Oprócz typowych twardych okładek z kwiatowymi motywami możemy zdecydować się również na wersję oprawioną w płótno. Obok wersji tygodniowej z notatnikiem znajdziemy również dzienny z tymi samymi oprawami do wyboru.

Przy zakupie będziecie mieli szansę spersonalizować swój kalendarz, dodając metalowe okucia na krawędziach stron, tłoczony monogram czy nawet szlufkę na długopis.

Cena: 129 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Karst (z kamienia, tygodniowy lub dzienny) [nowość w zestawieniu]

Karst to australijski producent robiący notatniki (i kalendarze) z kamienia. Choć w naszej recenzji nie wypadły one zbyt pomyślnie, wciąż może to być nowinka dla kogoś z Was. Kalendarze te dostępne są z układem tygodniowym lub dziennym (w dwóch zeszytach). Wszystko w formacie A5 i tylko jednym kolorze okładki.

Same układy są dość ciekawe, co najłatwiej wytłumaczą Wam poniższe zdjęcia.

Cena: 39 USD (ok. 154 PLN) / 69 USD (ok. 273 PLN)
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Mishmash (tygodniowy kolumnowy) [nowość w zestawieniu]

Mishmash to portugalska marka, którą od paru miesięcy mamy na oku. Na pewno niedługo zrecenzujemy (wreszcie) ich produkty, ale kalendarz (i planer) już teraz powinny znaleźć się w naszym zestawieniu. Ich notatnik Naked mamy już w testach na naszej stronie!

W ofercie mają oni jedynie format A5 i układ tygodniowy kolumnowy. Możemy zdecydować się na roczny datowany kalendarz lub planer bez dat z dokładnie tym samym układem. Różnice będą jedynie w dostępnych kolorach okładki.

Cena: 35 EUR (około 160 PLN) + 13 EUR wysyłka
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Soumkine (tygodniowe i miesięczne) [nowość w zestawieniu]

Francuskie kalendarze Soumkine to kolejna tegoroczna nowość w naszym zestawieniu. W swojej ofercie mają oni kalendarze tygodniowe w trzech różnych wariantach: kolumnowym, z notatnikiem oraz poziomym. Oprócz tego mamy jeszcze opcję miesięczną, w której obok 18 miesięcznych rozkładówek znajdziemy sporo stron w kratkę na notatki. Kalendarze przychodzą w dwóch zeszytach, po jednym na każdą połowę roku.

Wybór układu to dopiero jednak połowa sukcesu. Soumkine przygotowuje dla nas kalendarze w kilku różnych formatach: Pocket, A6, B6, A5, B5, A4 oraz Traveler.

Cena: od 35 EUR (około 164 PLN) + wysyłka
Format: Pocket, A6, B6, A5, B5, A4,Traveler
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Magic of I — kalendarz astrologiczny (tygodniowy)

Przepiękny kalendarz A5 (lub A6) z tygodniowym układem. Aż 264 strony, na których (oprócz tygodniowych i miesięcznych rozkładówek) znajdziecie mnóstwo dodatkowych informacji. Fazy księżyca, znaki zodiaku, ważne dla astrologii daty czy nawet sporo informacji o cyklu menstruacyjnym. Dostępny w białej, czarnej i koralowej oprawie z błyszczącymi akcentami w kolorze miedzi.

W tym roku europejskie zamówienia będą miały wszystkie daty i godziny w strefie czasowej CEST (GMT+2). Wysyłka rozpocznie się dopiero w listopadzie, choć już możecie składać zamówienia.

Cena: A5: 45 EUR (około 206 PLN) | A6: 30 EUR (około 137 PLN) + 12 USD za wysyłkę
Format: A5, A6
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Hobonichi (dzienny lub tygodniowy)

Jeden z najpopularniejszych kalendarzy na świecie to japoński Hobonichi, od kilku lat możemy jednak cieszyć się anglojęzycznym wydaniem. Ultracienki papier Tomoe River, który prześwituje prawie wszystko, ale nie przebija i setki, jeśli nie tysiące, różnych (dokupowanych osobno) okładek.

Cena: od 115 PLN
Format: A6, A5, Passport (98 x 186 mm)
Gdzie kupić: na przykład w Escribo lub The Journal Shop

Kalendarze od gigantów

Większość najpopularniejszych firm, które zajmują się produkcją notatników i kalendarzy, będzie miała w swojej ofercie coś dla każdego. Różne układy, kolory okładek i formaty, sprawiają, że wybieramy spośród co najmniej setki wariantów.

U prawie wszystkich przewijać się będą zarówno dzienne, jak i tygodniowe kalendarze w rozmiarach A6 oraz A5. Choć oczywiście, to nadal nie będzie cała oferta.

Oferta Leuchtturma na 2022

Leuchtturm oferuje kalendarze w twardej i miękkiej jednokolorowej oprawie z tymi układami: dzienne, tygodniowe, tygodniowe z notatnikiem, a także miesięczne z notatnikiem (te ostatnie tylko w miękkiej oprawie).

W ich kalendarzach znajdziemy Project Plan, podgląd roku z możliwością wpisania małych notatek, np. urodzin oraz tabelę z wolnymi dniami w różnych krajach. Oprócz tego kartka z liniuszkiem (linie i kratka), naklejki do archiwizacji i oczywiście kieszeń na luźne notatki.

Układ tygodniowy kolumnowy będzie w tym roku bardzo trudno dostępny! Nawet na oficjalnej stronie niektóre (z czterech) wersji kolorystycznych znajdziemy tylko w wersji niemieckiej. Jeśli (tak jak Angie) jesteście przekonani, że kolumnowy układ Leuchtturma jest dla Was, poszukajcie wersji akademickiej — nadal kończy się w grudniu 2022, ale będziecie mogli zacząć już teraz.

W polskich sklepach i u dystrybutorów kalendarze Leuchtturma powinny pojawić się w ciągu najbliższych tygodniu.

Rozpiskę z tym, jakie modele dostępne są w jakich formatach i kolorach znajdziecie tu:

Ceny: od 70 PLN (90 PLN za format A5)
Formaty: A7, A6, A5, A4+, B6+, B5
Gdzie kupić: na SklepFC z kodem PAPERLOVERS15

W SklepieFC możecie też skorzystać z naszego kodu rabatowego PAPERLOVERS15, który obniży cenę nieprzecenionych produktów o 15%!

Oferta Moleskine’a na 2022

Moleskine, podobnie jak Leuchtturm, będzie miał mnóstwo wariantów do wyboru:

W ofercie Moleskine’a znajdziemy jedynie 6 wersji kolorystycznych notatników w normalnych edycjach. Oprócz nich dostępne są również edycje limitowane, w tym roku z grafikami z: Małego Księcia, Alicji w Krainie Czarów czy animacji Peanuts.

Ceny: od 77 PLN (94 PLN za format zbliżony do A5)
Formaty: P (ok. A6), L (ok. A5), XL (ok. B5)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Oferta Paperblanks na 2022

W oficjalnym internetowym sklepie dostępnych jest ponad 100 różnych modeli kalendarzy. Dostępne są one aż w 6 różnych formatach i czterech różnych układach:

Bez dwóch zdań, Paperblanks wygra każdy przegląd kalendarzy w kategorii „najpiękniejsze okładki”. Niestety, ich papier pozostawia troche do życzenia, a i same wnętrza nie są idealne.

Ceny: od 49 PLN (ok. 60 za Midi, czyli najbliższy A5)
Formaty: od A6 do ok A4
Gdzie kupić: na Allegro lub w oficjalnym sklepie


Jeśli wiecie o jakichś ciekawych kalendarzach, które nie znalazły się w naszym przeglądzie, koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! Nie zapomnijcie się też podzielić swoimi wyborami na 2022.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angie

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC