Grubszy papier w notesach Leuchtturm? Zapowiedź tegorocznych nowości

Dodane: 3 lata temu

Lubicie przeglądać katalogi dla dystrybutorów? Ja uwielbiam. Wczoraj wpadł mi jeden w ręce, oczy świeciły mi się podczas oglądania kolejnych stron, więc dzielę się nowościami.

Nowy papier

Jeśli zdążyliście przeczytać naszą recenzję notatnika Bullet Journal, mogliście pomyśleć „och, jaki świetny papier, czemu nie zrobią takiego w normalnych notatnikach?!”. Okazuje się, że zrobią. Na razie to dodatkowa seria, w ograniczonej palecie kolorów i bez pełnej gamy zadruku, ale to start. Bardzo dobry start!

Papier o wadze 120 g powinien pojawić się około lata. Pilotażowa seria to tylko cztery kolor — Port Red, Sage (z serii Muted), Nordic Blue oraz czarny. Zadruk do wyboru gładki, w kropki i w linie. Format, na start, tylko A5 i 203 numerowane strony.

Standardowo, mamy dwie tasiemki i papier w kolorze kości słoniowej. W praktyce: jest o niebo lepiej.

Ale to nie koniec…

Wodoodporny notatnik

Oprócz tego, z katalogu można się dowiedzieć, że Leuchtturm pracuje nad wodoodpornym papierem! Zamiast jednak wybierać kierunek Karst, z papierem z kamienia, materiał użyty na papierze jest tym samym, który zobaczymy w morskich mapach i wykresach. Planowane są dwa kolory: pomarańczowy oraz zielony (oba nowe odcienie), miękka oprawa oraz pomniejszone A5 (125 x 190 mm) — ten format w Leuchtturmach to B6+. Każdy notatnik to (tylko) 89 numerowanych stron o papierze 150 gsm.

Leuchtturm Outlines - nowa seria wodoodpornych notatników

Seria nazywać się będzie Outlines.

Dzienniki reporterskie w nowych kolorach

Dzienniki reporterskie to wciąż nisza, na którą sporo ludzi zwraca jednak uwagę. Od razu w głowie pewnie widzicie policjantów czy dziennikarzy z notatnikami otwieranymi do góry. Leuchtturm postanowił odświeżyć trochę swoją „linię”.

Nie rozstajemy się jeszcze z seriami Neon i Metallic

Jeśli (tak jak Magda) kochacie metaliczne kolory Leuchtturmów, nie musicie się martwić. Notatniki A5 (tylko takie!) zostają. Złoto, Srebro i Miedź z zadrukiem w kropki, linie i gładkim. Wciąż numerowane strony i aż 251 ich.

Kalendarze na 2022 w wersjach Metallic znajdziemy tylko z układem tygodniowym z notatnikiem.

Kalendarze Leuchtturm na 2022

Jak zawsze, pełną gamę kolorów znajdziemy w notatnikach A5 z układem tygodniowym z notatnikiem. Wszystkie inne wersje dostępne będą w ograniczonej palecie. W przypadku dziennych czy tygodniowych kolumnowych to tylko 5 wariantów.

Rozpiskę wariantów i kolorów znajdziecie poniżej:

Pełny katalog i wszystkie nowości znajdziecie na stronie Leuchtturma.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angie

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC