Kalendarze akademickie i szkolne na rok 2021/22. Przegląd

Kolejna z wymówek, by kupić kalendarz! Tym razem w naszym zestawieniu będziemy przeglądać kalendarze akademickie i szkolne. Niektóre z nich będą 10-miesięczne, a inne skończą się dopiero w grudniu 2022. Najważniejszym będzie to, że zaczną się przed rokiem szkolnym i pozwolą Wam lepiej zapanować nad… wszystkim.

Przegląd kalendarzy na 2022 już dostępny!

Nie będziemy kolejny raz rozpisywać się o tym, czy w ogóle warto mieć kalendarz oraz czym charakteryzują się konkretne układy, tylko od razu przechodzimy do listy:

Moleskine, 18-miesięczny kalendarz

Moleskine, jeden z notatnikowych gigantów, ma w swojej ofercie kalendarze rozpoczynające się w drugiej połowie roku. Nie są one akademickie/szkolne jako-tako, bo mają 18 miesięcy w środku, zamiast spodziewanych 12. Nie zmienia to jednak faktu, że jako kalendarz szkolny nadadzą się idealnie.

Kalendarze te startują w lipcu, a do wyboru będziemy mieć:

Cena: od 86 PLN 120 PLN
Format: Pocket lub Large
Gdzie kupić: wariackiepapiery.pl lub oficjalny sklep Moleskine

Leuchtturm, 18-miesięczny kalendarz akademicki

Podobnie jak Moleskine, Leuchtturm ma w swojej ofercie jedynie 18-miesięczne kalendarze rozpoczynające się od lipca. Nadal, to bardzo dobre rozwiązanie, bo nie dość, że możecie zaplanować rok szkolny, to znajdziecie też miejsce na zanotowanie wszystkich istotnych dat związanych z drugą połową roku kalendarzowego.

W tym roku katalog naszego niemieckiego ulubieńca jest dość ubogi i poza absolutnie najpopularniejszym układem kalendarza mamy bardzo limitowane opcje. 18-miesięczny kalendarz Leuchtturma znajdziemy więc w pięciu różnych kolorach okładek i z układem tygodniowym z notatnikiem.

Cena: od 86 PLN 120 PLN
Format: A6, A5 i A4+
Gdzie kupić: na oficjalnej stronie lub u dystrybutorów

Paperblanks, 18-miesięczny kalendarz

Nie mogło oczywiście w dziale gigantów zabraknąć Paperblanks. W swojej ofercie posiadają 18-miesięczne kalendarze z tygodniowym układem (kolumnowy i horyzontalny)

Cena: od 53 PLN
Format: Midi, Maxi, Ultra (ściągawkę z rozmiarami Paperblanks znajdziecie w naszej recenzji)
Gdzie kupić: w sklepie Kleks

Oxford, kalendarze szkolne

Oxford to jedna z firm wszechobecnych na polskim rynku. Ich notesy i kalendarze znajdziemy w wielu sklepach papierniczy i marketach. Wyróżniają się ciekawymi okładkami, dobrej jakości wykonaniem i gładkim, białym papierem.

Do wyboru mamy kilkanaście okładek oraz możliwość wybrania też kalendarza na spirali. Układ mają zawsze dzienny.

Cena: od 29,99 do 34,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Boxclever, kalendarze akademickie i szkolne

Boxclever to jedna z marek, która na Amazonie przewija mi się od lat (a wciąż nie doczekała się testów!). Ich oferta kalendarzy akademickich to układ tygodniowy z notatnikiem, miesięczne rozkładówki, a także szereg stron na dodatkowe zapiski.

Kartki mają akcenty charakterystyczne dla okładek, a przy zewnętrznej krawędzi znajdziemy szlufkę na długopis. Kalendarze akademickie zaczynają się tu w sierpniu 2021 i kończą z końcem lipca 2022.

Cena: od 51 do 72 PLN
Format: A6, A5-
Gdzie kupić: na Amazonie

Busy B, minimalistyczne kalendarze szkolne

Busy B to jedna z marek w miarę popularnych w Irlandii — ich produkty znajdziemy w lokalnych sklepach, na Amazonie, czy też w Tesco. W Polsce jest z nimi trochę ciężej, ale nadal nie chcę ich pominąć w zestawieniu — kalendarze nie są drogie, a są wyjątkowo zgrabne i przejrzyste. Oprócz rozkładówek z tygodniem na jednej stronie, mamy też miejsce na plan zajęć i różne inne notatki. Okładki są kolorowe, znów mamy szlufkę na długopis, a do wyboru zarówno kalendarze szytoklejone i na spirali.

Cena: od 57 PLN
Format: A6, A5
Gdzie kupić: na oficjalnej stronie

Kalendarze akademickie Eurograf

Eurograf to ta drukarnia, która co roku wrzuca do Empiku kalendarze z Muminkami czy Kotem Simonem. Wśród tegorocznej oferty kalendarzy akademickich zabrakło ulubionych postaci, ale wciąż jest to jedna z ciekawszych pozycji dostępnych na rynku.

Tegoroczne kalendarze dostępne są w różowej i seledynowej oprawie, mają rozmiar B5 i 208 stron. Oprócz rozkładówek z tygodniem (z dniami podzielonymi na szkołę i życie prywatne), mamy też podgląd miesiąca, listę wydatków, miejsce na daty egzaminów, plan zajęć czy też swoje cele, nawyki a nawet miesięczne lektury. Szczerze muszę przyznać, że wygląda to genialnie. Papier z gramaturą 90 gsm nie powinien specjalnie rozczarowywać.

Kalendarz zamykany jest na gumkę i ma w środku dwie tasiemki.

Cena: 33,99 PLN
Format: B5
Gdzie kupić: w Empiku (różowy) (seledynowy)

Mark’s Tokyo, 16-miesięczny kalendarz

Marka Mark’s Tokyo to nowość także dla nas. Ich akademickie kalendarze z pionowym układem zaczynają się we wrześniu 2021, a kończą z grudniem 2022. Wkłady kalendarzy wsadzone są w okładkę z PVC z recyklingu, która umożliwi nam także przechowywanie tam wizytówek i luźnych kartek. Całość zamykana jest na suwak, możliwe więc, że dacie nawet radę wsadzić tam ulubiony długopis czy pióro.

Na krawędziach kartek znajdują się wycięcia, które pozwolą Wam szybciej skakać pomiędzy datami.

Cena: od 76 do 105 PLN
Format: A6, B6, A5
Gdzie kupić: w sklepie Wariackie Papiery


Kalendarze akademickie czy szkolne, szczególnie dobrej jakości, to wciąż niezbyt popularny produkt. Nawet giganci, mimo że pokrywają interesujący nas okres w jednym kalendarzu, nie oferują zbyt wiele ponad to.

Na szczęście, są jeszcze cuda jak Pan Planer czy cała gama planerów bez dat, które mogą się też nadać na rok szkolny. Koniecznie dajcie znać, co Wam się najbardziej spodobało z tej listy.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angelika

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC