Kalendarz książkowy na 2021. Jak znaleźć ten idealny?

Choć do końca roku jeszcze kwartał, większość poważnych firm zapowiedziała lub zaprezentowała swoje kalendarze. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że nie trzeba się wstydzić rozglądania się za tym, który będzie nam towarzyszył w przyszłym roku.

W naszym przeglądzie znajdziecie sporo kalendarzy. Będą różne półki cenowe, rozmiary i układy. O każdym powiemy też kilka słów, by pomóc Wam wybrać ten idealny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o układach kalendarzy i planerów, nie zapomnijcie o naszym przewodniku.

Na pierwszy ogień pójdą kalendarze tańsze, a zestawienie zakończymy „klasykami” znanych marek.

Przegląd kalendarzy na 2022 już dostępny!

Kalendarz za mniej niż 50 PLN

Terminarz 2020 – Odmęty Absurdu (tygodniowy) [nowość]

Kojarzycie może ilustracje Odmętów Absurdu z mediów społecznościowych? To może czas na tematyczny kalendarz! Tygodniowe układy ozdobione są minimum jedną grafiką, a w terminarzu znajdziemy też rozkładówki miesięczne i półroczne.

Cena: 40 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: na oficjalnej stronie

Chcesz być na bieżąco z naszymi konkursami?

Śledź nas na Twitterze i Instagramie.

Muminki (tygodniowy kolumnowy)

Polskie wydawnictwo Eurograf w Empiku oraz swoim sklepie na Facebooku ma kilkanaście ciekawych wzorów. Kolumnowy tygodniowy układ (bez godzin), w całości po polsku i z dużą ilością ilustracji, jest fajnym i tanim wyborem dla fanów Muminków.

Cena: 29,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Kot Simona (tygodniowy)

Jeden z wydawanych co roku „klasyków” to kalendarz tygodniowy z kreskówkowym kotem Simona. Urocze rysunki, w pełni polskie wydanie i trochę miejsca na dodatkowe notatki od lat trafiają do wielu kocich fanów.

Cena: 34,99 PLN
Format: prawie A5
Gdzie kupić: w Empiku

Bestiariusz (tygodniowy z notatnikiem)

Jak sami twórcy mówią, Bestiariusz to kalendarz dla fanów słowiańskiej mitologii i gatunku fantasy. W sam kalendarz wpleciona jest historia fabularna, napisana przez Pawła Majkę.

Układ tygodniowy z notatnikiem z kropkami zamiast linii, pozostawia sporo miejsca na co tylko chcecie.

Cena: od 20 do 40 PLN
Format: prawie A5
Gdzie kupić: w Empiku lub na Taniej Książce

Czaromarownik (dzienny)

W Czaromarowniku na 2021 znajdziemy horoskopy, fazy księżyca, czy nawet spis magicznych świąt. Dzienny układ wciąż pozostawia na tygodniu sporo miejsca na notatki (którego z kolei może brakować w soboty i niedziele).

Cena: od 25 PLN do 40 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: najtaniej w Taniej Książce, możecie też przepłacić w sklepie Wydawnictwa Kobiecego

Create yourself (dzienny)

Wydawnictwo Helion najbardziej znane jest z publikacji książek o programowaniu i tych zahaczających o technologie. Kalendarze to nie ich typowy zakres działań, ale próbują swoich sił.

Ich dzienny kalendarz ma ładną oprawę i niestety czarno-białe wypełnienie w środku. Spokojnie jednak można się spodziewać, że znajdzie swoich fanów.

Cena: 45,99 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: w Empiku

Busy B (tygodniowy z notatnikiem)

Busy B to bardzo popularna na wyspach marka notatników i planerów; charakteryzują się ładnymi okładkami i ciekawymi wnętrzami. W tym przypadku, oprócz kalendarza mamy też karteczki z wyrywanymi listami to-do i sporo miejsca na dodatkowe notatki.

W katalogu Amazona znajdziecie również dużo więcej wzorów i rozmiarów ich kalendarzy.

Cena: 11 EUR (ok. 48 PLN)
Format: A6
Gdzie kupić: na Amazonie

Kalendarz za mniej niż 100 PLN

Wycinki w termosie (tygodniowy z notatnikiem) [nowość]

Dla tych, którzy cenią minimalistyczną formę i lubią wyrywane z kontekstu słowa, układane w nowe cytaty, powstał kalendarz Wycinki w Termosie. Lekko zwężone A5 mieści w sobie 176 stron, z rozkładówkami rocznymi, tygodniowymi i miesięcznymi oraz miejscem na notatki. Do wyboru mamy dwa kolory akcentów – złoty oraz srebrny i choć to nie wiele, powinno wystarczyć większości. Bez wątpienia, to bardzo elegancki, choć nie „sztywniacki” kalendarz. W dodatku z sensownym układem.

Cena: 85 PLN (68 PLN do 20 listopada)
Format: zwężone A5
Gdzie kupić: na oficjalnej stronie

Peter Pauper Press (tygodniowy)

To firma, od której wszystko się u mnie zaczęło. Ich notatniki są tanie, ale mimo wszystko premium. Dobrej jakości papier i piękne, unikatowe okładki. Choć ostatnio coraz rzadziej można spotkać ich produkty, kiedyś obecni byli w większości lokalnych sklepów z artykułami papierniczymi.

Ich tegoroczny kalendarz to tygodniowy układ i kilka różnych okładek do wyboru.

Cena: od 12 EUR (ok. 54 PLN)
Format: mniejszy A5
Gdzie kupić: na Amazonie, lokalnie znajdziecie na przykład w księgarni dadada.pl

Pan Kalendarz (tygodniowy)

Jeden z najpiękniejszych kalendarzy, w dodatku polski. Nie trzyma się konkretnej formy, czy jednolitego układu i właśnie to jest w nim przepiękne.

W tym roku twórcy zrezygnowali z czarnej okładki, na rzecz niebieskiego i trzech różnych wzorów.

Tegoroczne okładki nie rozczarowują, a wnętrze… definitywnie zachwyca. Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się napatrzeć. Pan Kalendarz to po prostu małe dzieło sztuki. Ze względu na niecodzienny (ale jednak „kompletny” układ) sprawdzi się on zarówno jako terminarz, jak i dziennik.

Cena: 70 PLN
Format: 115x165mm (pomiędzy A6 a B6)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie internetowym lub sklepach partnerskich

Boxclever (dzienny)

Amazon pełen jest kalendarzy o pięknych okładkach. Ich wnętrza będą w większości „pełne”. Wiecie, tu nagłówek, tu oddzielone miejsce na listę, a tu jeszcze inne grubsze linie. Oczywiście, niektóre z takich kalendarzy będą naprawdę zgrabne i Boxclever należy do tej listy.

* Wiem, że w Polsce jest amazon.de, ale sprawdzając tamtejsze kalendarze większość była po niemiecku. Optymalnym wyborem, jeśli nie ma polskiego, wydaje się więc język angielski.

Cena: 12 GBP (ok. 59 PLN)
Format: A5
Gdzie kupić: na Amazonie

Sezonownik (tygodniowy z notatnikiem)

Sezonownik to kolejny z polskich tworów, który na rynku znajduje się już kilka ładnych lat. Choć tegoroczne wydanie stoi jeszcze pod znakiem zapytania, w razie czego warto go umieścić.

W tym nietuzinkowym kalendarzu oprócz miejsca na notatki znajdziemy informacje o ziołach czy warzywach, ale również wskazówki kulinarne, czy kosmetyczne. Każdy rok skupiony był na konkretnym haśle, w 2019 było to #lesswaste, w 2020 autorzy wzięli pod lupę samoopiekę.

Cena: około 60 PLN
Format: A5
Gdzie kupić: na oficjalnej stronie

Jeśli podoba Wam się Sezonownik, jego autorka jest jedną z osób pracującym nad innym kalendarzem. Today to kalendarz do powieszenia na ścianie, z wyrywanymi kartkami, na których znajdziemy przepisy, ćwiczenia i porady. Wydany w tylko 1000 egzemplarzy, jest nie lada gratką.

Castelli (tygodniowy z notatnikiem)

Kalendarze Castelli to gwarancja dobrej jakości i przepięknych okładek. Wśród tegorocznych modeli króluje seria Eden ze swoimi kolorowanymi krawędziami i motywami zwierzęco-roślinnymi. Nie brakuje jednak jednokolorowych materiałowych, czy tylko lekko zdobionych.

Cena: około 80 PLN
Format: A5 (lub A6)
Gdzie kupić: w Empiku

Papierniczeni (tygodniowy kolumnowy / tygodniowy z notatnikiem)

W ofercie tego polskiego sklepu znajdziemy kalendarze o dwóch układach — tygodniowy kolumnowy i z notatnikiem. Jeśli nie jesteście przekonani do takich jednokolorowych okładek, pomyślcie o nich jak o klasycznych książkach.

Cena: od 72 PLN (aktualnie taniej w przedsprzedaży)
Format: mniejsze A5 (o różnych proporcjach w zależności od układu)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Baronfig (tygodniowy)

Baronfig to jedna z tych amerykańskich firm, która weszła na rynek dzięki dobrze przyjętej kampanii na Kickstarterze. W swojej ofercie mają notatniki, przybory na biurko (karteczki, podkładki, długopisy) oraz kalendarze i planery.

Ich tygodniowa propozycja jest bardzo minimalistyczna i zgrabna, a cena nie odstrasza.

Cena: 22 USD (około 85 PLN) + 15 USD za przesyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie Baronfig

The Completist (tygodniowy z notatnikiem)

The Completist to nowy gracz na rynku notatników, którego okładki są dosłownie wszystkim. Minimalistyczny układ tygodniowy horyzontalny, miesięczne rozkładówki, trochę pożytecznych informacji i miejsce na notatki. Zamiast linii, w większości miejsc zobaczymy tu kropki.

Szarobiały papier dobrze radzi sobie z piórami.

Cena: 20 GBP (około 98 PLN) + 6 GBP za przesyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Kalendarz za więcej niż 100 PLN

Pracownia Zeszytów (tygodniowy z notatnikiem)

Ręcznie tworzone kalendarze w lnianej oprawie z delikatnymi ilustracjami na okładce. Lekko kremowy (waniliowy według autorki) papier o gramaturze 100 gms wytrzyma spokojnie atrament z ulubionego pióra. Delikatne kolory i układ tygodniowy z notatnikiem, przeplatany miesięcznymi rozkładkówkami, tabelką do śledzenia nawyków czy listami celów czy marzeń.

Cena: 120 PLN (aktualnie taniej w przedsprzedaży)
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Kalendarz pełen czasu (tygodniowy z notatnikiem)

Jeden z niewielu kalendarzy w zestawieniu, który ma rozmiar większy niż A5. Kalendarz Pełen Czasu to format B5 i układ tygodniowy z miejscem na notatki wypełnionym kropkami. W całości wykonany w Polsce, ma trzy tasiemki i papier o gramaturze 100 gsm. Dodatkowe strony do śledzenia nawyków czy wpisania celów na 2021, pozwolą się trochę lepiej zorganizować.

Cena: 119 PLN
Format: B5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Nuuna (tygodniowy kolumnowy)

Nuuna ze swoim ultrabiałym papierem jest tu dość unikatowa. Ich miękkie w dotyku okładki, mini-kropki w środku i kolumnowy układ, będą odstawać na tle większości kalendarzy z tego zestawienia.

Oprócz samych kart z tygodniami, w kalendarzu znajdzie się też sporo miejsca na notatki i „listy” z rozpisanymi już nagłówkami, jak książki do przeczytania, czy miejsca do odwiedzenia.

Cena: 24 EUR (ok. 108 PLN) + 15 EUR za wysyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Magic of I — kalendarz astrologiczny (tygodniowy)

Przepiękny kalendarz A5 z tygodniowym układem. Aż 264 strony, na których (oprócz tygodniowych i miesięcznych rozkładówek) znajdziecie mnóstwo dodatkowych informacji. Fazy księżyca, znaki zodiaku, ważne dla astrologii daty czy nawet sporo informacji o cyklu menstruacyjnym.

Dostępny w białej i czarnej oprawie z błyszczącymi akcentami w kolorze miedzi.

Cena: 45 USD (około 175 PLN) + 12 USD za wysyłkę
Format: A5
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Hobonichi Techo (dzienny)

Jeden z najpopularniejszych kalendarzy na świecie to japoński Hobonichi, od kilku lat możemy jednak cieszyć się anglojęzycznym wydaniem. Ultracienki papier, który prześwituje prawie wszystko, ale nie przebija i setki, jeśli nie tysiące, różnych (dokupowanych osobno) okładek.

Cena: około 190 PLN
Format: A6
Gdzie kupić: na przykład w Escribo lub The Journal Shop

Kalendarze od gigantów

Większość najpopularniejszych firm, które zajmują się produkcją notatników i kalendarzy, będzie miała w swojej ofercie coś dla każdego. Różne układy, kolory okładek i formaty, sprawiają, że wybieramy spośród co najmniej setki wariantów.

U prawie wszystkich przewijać się będą zarówno dzienne, jak i tygodniowe kalendarze w rozmiarach A6 oraz A5. Choć oczywiście, to nadal nie będzie cała oferta.

Oferta Leuchtturma

Leuchtturm oferuje kalendarze w twardej i miękkiej jednokolorowej oprawie z tymi układami:

W ich kalendarzach znajdziemy Project Plan, podgląd roku z możliwością wpisania małych notatek, np. urodzin oraz tabelę z wolnymi dniami w różnych krajach. Oprócz tego kartka z liniuszkiem (linie i kratka), naklejki do archiwizacji i oczywiście kieszeń na wolne notatki.

W kolorach możecie dowolnie przebierać. Najbardziej popularne układy będą dostępne w aż 16 kolorach. Dzienne znajdziemy tylko w pięciu, ale spokojnie, znajdziecie tam coś dla siebie!

Ceny: od 70 PLN (90 PLN za format A5)
Formaty: A7, A6, A5, A4+, B6+, B5
Gdzie kupić: na Allegro lub w oficjalnym sklepie

Oferta Moleskine’a

Moleskine, podobnie jak Leuchtturm, będzie miał mnóstwo wariantów do wyboru:

W ofercie Moleskine’a znajdziemy jedynie 6 wersji kolorystycznych notatników w normalnych edycjach. Oprócz nich dostępne są również edycje limitowane, w tym roku z grafikami z: Małego Księcia, Alicji w Krainie Czarów czy animacji Peanuts.

Ceny: od 77 PLN (94 PLN za format zbliżony do A5)
Formaty: P (ok. A6), L (ok. A5), XL (ok. B5)
Gdzie kupić: w oficjalnym sklepie

Oferta Paperblanks

W oficjalnym internetowym sklepie dostępnych jest ponad 100 różnych modeli kalendarzy. Dostępne są one aż w 6 różnych formatach i czterech różnych układach:

Bez dwóch zdań, Paperblanks wygra każdy przegląd kalendarzy w kategorii „najpiękniejsze okładki”. Niestety, ich papier pozostawia troche do życzenia, a i same wnętrza nie są idealne.

Ceny: od 49 PLN (ok. 60 za Midi, czyli najbliższy A5)
Formaty: od A6 do ok. A4 (notatniki i kalendarze Paperblanks mocno odstają od typowych formatów papieru)
Gdzie kupić: na Allegro lub w oficjalnym sklepie

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Angelika

Ma więcej pustych notatników niż par skarpetek i zdecydowanie częściej kupuje nowe. Kocha niemieckie marki (haha) i powoli dorasta do niebieskiego atramentu.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC