Recenzja: Magic of I — notatnik z magicznym motywem

Notatnik Magic of I przyszedł do mnie w paczce razem z kalendarzem na rok 2021, który zamówiłam w pre-orderze już w październiku. Produktami tej marki zachwyciłam się wiele miesięcy temu, kiedy jedna z Twitterowiczek pokazała swój kalendarz na 2019 rok. Długo czekałam na moment, żeby złożyć zamówienie i teraz odpowiadam na pytanie – czy warto?

Parę słów o marce: Magic of I

To australijska marka tworzona zaledwie przez trzy osoby. Pomysł na nią zrodził się w roku 2018, a jej założycielką jest Kerry Kershaw – graficzka i ilustratorka z piętnastoletnim doświadczeniem, prywatnie interesująca się astrologią. Notesy razem z kalendarzem miały swoją premierę pod koniec roku 2018, a mogły powstać dzięki pieniądzom z kampanii na Indiegogo. Autorka zebrała prawie sto tysięcy dolarów australijskich i wcieliła swoje marzenie w życie. Jest to stosunkowo nowy produkt, dlatego jego dostępność poza Australią i USA jest niewielka. W Europie zaledwie siedem sklepów znajduje się na liście resellerów, w tym trzy w Wielkiej Brytanii i po jednym we Francji, Hiszpanii, Austrii oraz Holandii. Niestety na chwilę obecną (listopad 2020) w żadnym z nich produkty marki nie są dostępne. Oprócz notatników w siedmiu kolorach i dwóch formatach, Magic of I oferuje także kalendarz astronomiczny na rok 2021 oraz Dream Journal.

O notatniku

Mój notatnik z Magic of I jest formatu A5 i posiada 192 strony w linie. Sztywna okładka jest pokryta ekologiczną skórą, na której znajduje się charakterystyczny dla wszystkich produktów marki foliowy, złoty, mieniący się kolorami, nadruk. Skóra zastosowana na okładce jest niezwykle przyjemna i gładka w dotyku. Przyglądając się jej z bliska można dostrzec charakterystyczną fakturę. Wszystkie produkty marki posiadają bardzo gładki i przyjemny w dotyku papier z delikatnym nadrukiem. W środku znajdziemy pasującą do koloru okładki wyklejkę oraz jedną tasiemkę. Nie znajdziemy za to koperty na drobiazgi, do której w przypadku droższych produktów, jesteśmy przyzwyczajeni. Trzon, czyli krawędzie papieru, jest pozłacany i dokładnie tak, jak nadruk na okładce, pod światło mieni się kolorami tęczy. Cały notes możemy bezpiecznie zamknąć za pomocą elastycznej gumki.

W liniaturze notesu Magic of I widać inspirację notesami Moleskine/Leuchtturm. Mają praktycznie taki sam układ, a rozstaw linii jest identyczny i wynosi 6 mm. W porównianiu, w notesach marki Paperblanks wynosi on 7 mm, a w (nowych) Castelli aż 8 mm.

Przy pierwszym spotkaniu zachwyca nie tylko design notesu, ale także jego miękkość i gładkość. Ten notes chce się dotykać. Zarówno okładka, jak i papier, są przyjemne w dotyku. Nie ma wątpliwości, że jest to notatnik z wysokiej półki cenowej. Trzymając go w rękach można ulec wrażeniu, że w środku na pewno znajduje się coś magicznego.

Test papieru

Technicznie na temat papieru wykorzystanego w notesie wiemy niewiele. Marka podkreśla, że pochodzi od producentów z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), która kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i ekologiczną uprawę lasów. W opisie produktu zobaczymy także podkreślenie wytrzymałości. Strony w odcieniu kości słoniowej są gładkie, dzięki czemu pisanie piórem jest płynne i przyjemne. Papier w dotyku jest dosyć gruby i sztywny. Do testu użyłam następujących pisadeł:

  1. Wieczne pióro Lamy, stalówka M, tusz Lamy turmaline.
  2. Wieczne pióro Lamy, stalówka M, tusz Lamy fioletowy.
  3. Pióro Kaweco, stalówka F, tusz Kaweco czarny.
  4. Kulkowe pióro Lamy, czarny.
  5. Długopis olejowy, niebieski.
  6. Długopis Pilot G-2 0.7, bordowy.
  7. Cienkopis Faber-Castell, czerwony.
  8. Cienkopis Staedtler 0.5, czarny.
  9. Brush Pen Pentel Touch, ciemny róż.
  10. Clean Color Dot by Zig, salmon.
  11. Clean Color Dot by Zig, ocean.
  12. Akrylograf Archer & Olive, bordowy.
  13. Akrylograf Archer & Olive, granatowy.

Jest dobrze!

Papier przeszedł test naprawdę przyzwoicie. Nie jest to notes do zadań specjalnych, ponieważ każde pisadło prześwituje. Niewielkie przebicie pojawiło się przy piórze z grubszą stalówką, jednak wyłącznie w miejscach, gdzie co najmniej dwukrotnie poprawiałam linię. Największy prześwit pojawił się przy użyciu brush pena, jednak nadal to nie dyskwalifikuje tego medium do użycia w notatniku. Magic of I nie podaje gramatury papieru na swojej stronie, jednak po tym teście możemy wnioskować, że jest ona w okolicach 100 gsm. A to, na notatnik, w którym mamy zamiar wyłącznie pisać, bez użycia medium wodnych, w zupełności wystarczy. Niewielka ilość kleju także nie powinna stanowić problemu, jeśli chcemy do naszych notatek dodatkowo coś wkleić. Nie rekomenduję jednak używania farb oraz markerów alkoholowych.

Cena28 USD (ok. 106 PLN)
FormatA5, do wyboru także A6
Papierivory, gramatura nieznana (ok. 100 gsm)
Wagabrak oficjalnych danych (ok. 400g)
Liczba stron192
Liniaturalinie, gładki
Zamknięciegumka
Materiał okładkiskóra ekologiczna
Dodatkowa kieszeńnie
Tasiemkitak 
Numerowane stronynie

Podsumowanie

To zachwycający notes do uniwersalnego użytku – ma dobry papier, jest świetnie wykonany i rozkochuje swoją magiczną okładką od pierwszego wejrzenia. Jest też na tyle lekki i posiada zamknięcie na gumkę, że noszenie go w torbie lub plecaku nie powinno stanowić problemu. Ze względu na okładkę, nadaje się na pamiętnik, dziennik magiczny albo dziennik snów. Jest droższy, niż standardowe notesy premium, jednak o wiele tańszy, niż np. Moleskine z limitowanej serii, a posiada lepszy papier. Największym minusem notesu, jest jego dostępność w Europie.

Notes i kalendarz

Oprócz notesu, dotarł do mnie także kalendarz astrologiczny Magic of I na rok 2021, który posiada taki sam papier i okładkę. Już teraz wiem, że kalendarz będzie wspaniałym towarzyszem nadchodzącego roku, jednak jego użytkowa recenzja pojawi się dopiero wiosną. Kalendarz zawiera w sobie mnóstwo astrologicznych treści, dlatego do uczciwej recenzji chciałabym mieć szansę z niego korzystać.

Chcesz być na bieżąco z naszymi konkursami?

Śledź nas na Twitterze i Instagramie.

Gdzie kupić?

Obecnie jest tylko jedna opcja na kupienie notatnika i jest to oficjalna strona. Przesyłka przylatuje do nas zza oceanu, także musimy się liczyć z kosztami dostawy. Wynoszą one 9,95 USD lub 19,95 USD w zależności od wielkości zamówienia. Strona nie przewiduje darmowych dostaw w inne części świata niż Australia oraz USA. Dostawa do Polski kurierem UPS trwała 4 dni od momentu nadania przesyłki.

Chcecie być na bieżąco z nowościami?

Zapiszcie się na nasz cotygodniowy newsletter! W środku oprócz najnowszych wpisów znajdziecie też czasem kody zniżkowe, zapowiedzi konkursów i wcześniejsze informacje o nadchodzących recenzjach.

Magda

Od dzieciństwa chciała mieć najładniejsze zeszyty w klasie i najwięcej kolorów flamastrów. Niestety zadowolenie ze szkolnych produktów minęło bardzo szybko i od tamtej pory poszukuje tego jedynego. Na jej biurku oprócz notesów, znajdziesz też kilka piór, kilkanaście zakreślaczy, dziesiątki brush penów i setki karteczek.

Podobne wpisy

Sprawdź, co jeszcze mamy ciekawego!

Polecamy

Logo Sklep FC